Wraz z ulepszeniem technologii i wzrostem tempa życia, odnotowuje się coraz większą liczbę osób, której wzrok ulega pogorszeniu. Jest to związane z negatywnym skutkiem działania światła, jakie wydzielają urządzenia elektroniczne oraz monitory ekranowe komputerów i laptopów. Stan naszego wzroku może również ulec pogorszeniu, przez czytanie przy nieodpowiednim sztucznym świetle. Z tego powodu, coraz więcej ludzi, zarówno dzieci, jak i dorosłych potrzebuje nosić okulary, aby utrzymać wzrok w dobrym stanie.

Dobór okularów

Optyk to osoba, która zbada nasz wzrok i dobierze nam odpowiednie oprawki. Badanie, przez niego przeprowadzone, będzie kompleksowe i pozwoli mu zweryfikować stan naszego wzroku. W zależności od wady zostaną nam dobrane szkła, które umożliwią nam poprawne i komfortowe widzenie. Okulary najczęściej dobierane są nie tylko ze względu na stan naszego wzroku, ale również tryb życia i pracę, jaką wykonujemy. Wyróżniamy okulary, które powinno nosić się codziennie, do czytania, oraz do pracy przy komputerze. Wzrok należy badać regularnie, a okulary należy nosić wedle zaleceń lekarza.

Czym różnią się okulary do czytania i do komputera?

Zadaniem obu par okularów jest korekcja i zniwelowanie notorycznego zmęczenia wzroku. Jednak w zależności od naszego wieku i wady wzroku zależy czy okulary mogą być zarówno okularami do czytania, jak i do komputera, czy mimo tego musimy mieć oddzielne dwie pary okularów. W przypadku osób po czterdziestym roku życia konieczne jest stosowanie dwóch różnych par. Obie pary muszą być również wygodne i komfortowe dla posiadacza.

Okulary do komputera w odróżnieniu od okularów do czytania, składają się ze specjalnych szkieł jednoogniskowych, które na dodatek posiadają filtr chroniący wzrok przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego. Innym parametrem, który zawierają oprawki przeznaczone do pracy przed monitorem, to powłoka antyrefleksyjna, która zniweluje ilość refleksów świetlnych, które pojawiają się na ekranie naszego urządzenia. Dodatkowo okulary do komputera posiadają szkła, które zatrzymują promieniowanie elektromagnetyczne.

Okulary do czytania nie potrzebują takich samych parametrów, ze względu na to, że stosowane są zazwyczaj przy naturalnym świetle oraz nieszkodliwym sztucznym świetle lamp wewnętrznych.

Jeśli szukają Państwo idealnej pary okularów dla siebie, to zapraszamy do kontaktu z nami, a dobierzemy produkt najwyżej jakości, w odpowiedniej cenie odpowiadającym Państwa potrzebom i oczekiwaniom. W naszej ofercie znajdą Państwo idealne okulary do pracy, do czytania oraz wiele innych.

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.