Jeśli pracujesz dużo przed komputerem, pewnie wiesz, czym są oznaki zmęczenia wzroku. Suchość oczu, zaczerwienienie, zaburzenia widzenia, a nawet bóle głowy to tylko niektóre skutki podrażnienia spowodowanego działaniem monitora. Badania dowodzą, że niebieskie światło jest bardzo szkodliwe, a w dłuższej perspektywie może przyczyniać się do zwyrodnienia plamki żółtej, a zatem trwałego uszkodzenia narządu wzroku. Jeśli twoja codzienna praca wymaga spędzania dużo czasu przed ekranem, przeczytaj poniższy wpis. Dowiesz się, jak działają specjalne okulary do komputera, w które warto się wyposażyć. 

Istnieje kilka sprawdzonych metod na to, jak dbać o wzrok przy pracy przed komputerem. Jedną z nich jest robienie odpowiednich przerw i ćwiczeń, inną – stosowanie kropli nawilżających do oczu. Specjaliści polecają też zakup okularów do komputera z filtrem blue light i powłoką antyrefleksyjną. Profesjonalny optyk pomoże dobrać ci okulary do komputera idealne do twoich potrzeb, niezależnie od tego, czy masz wady wzroku, czy potrzebujesz jedynie „zerówek”. 

Jak działają filtry okularów do komputera?

Zadaniem okularów z antyrefleksem jest niwelowanie oślepiających odbić świetlnych. Są one widoczne nie tylko przy pracy przed monitorem, ale także w wielu innych sytuacjach, na przykład w czasie jazdy samochodem wieczorem i w nocy. Antyrefleksy poprawiają jakość widzenia, zwiększając kontrast i sprawiając, że oczy nie męczą się uporczywymi odblaskami. Okulary do komputera powinny być też wyposażone w powłokę blue control (spotykaną też pod nazwą blue resistant), która ogranicza dopływ niebieskiego światła i poprawia kontrast obrazu. Szkła w nią wyposażone mają delikatnie żółte zabarwienie, które zupełnie nie przeszkadza w użytkowaniu. W powłoki te mogą być wyposażone zerówki lub okulary korekcyjne. 

Przy zakupie okularów do komputera również ważny jest wybór odpowiednich oprawek, w których będziesz czuć się komfortowo. Zwłaszcza jeśli okulary zabierasz do biura i na spotkania służbowe, warto wybrać jeden z modnych, eleganckich modeli. Ważne jest, by były to oprawki wytrzymałe i elastyczne, które mogą ci służyć wiele lat, nawet jeśli często je zabierasz ze sobą do różnych miejsc – na spotkania, konferencje czy wyjazdy służbowe. 

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.